Roznoszenie ulotek to zajęcie, które wymaga od kolportera przede wszystkim dobrego zorientowania w terenie oraz dużych podkładów cierpliwości. Dystrybucja ulotek opiera się na zorganizowaniu przemyślanej akcji kolportażowej oraz zatrudnieniu profesjonalnych osób do rozpowszechniania materiałów promocyjnych. Jak znaleźć naprawdę dobrych pracowników, którym nie straszne jest takie zajęcie, jak kolportaż ulotek?
Poszukujemy profesjonalnych kolporterów!
Istnieje kilka dróg poszukiwania osób do roznoszenia ulotek. Należy wskazać wśród nich wystawianie ogłoszeń:
– na portalach społecznościowych;
– na stronach internetowych dedykowanych dla osób, które poszukują pracy;
– na stronie internetowej firm zajmujących się kolportażem;
– na tablicach w danych punktach miasta;
– w rubrykach lokalnych gazet.
Oczywiście najszybciej i najłatwiej znaleźć kolporterów drogą internetową. Wystarczyć wystawić odpowiednie ogłoszenie, a chętni sami zgłoszą się do firmy kolportażowej lub bezpośrednio do przedsiębiorstwa, które promuje swoje usługi poprzez kolportaż ulotek. Jeśli rozklejać gdzieś ogłoszenia odnośnie poszukiwań pracowników, to najlepiej w przemyślanych miejscach, m.in. w okolicach uniwersytetów czy miasteczek studenckich. W końcu to właśnie głównie studenci decydują się na ten rodzaj pracy.
Kolporter – cechy pożądane
Osoba, która rozdaje ulotki w wyznaczonych punktach miastach powinna odznaczać się głównie przyjemnym usposobieniem, wysoką kulturą osobistą oraz uczciwością w wykonywaniu obowiązków. Nic nie denerwuje przechodniów bardziej niż kolporter, który nachalnie próbuje wręczyć komuś materiał promocyjny. Z kolei osoba roznosząca ulotki do skrzynek pocztowych musi znać wyznaczony obszar kolportażu oraz posiadać najbardziej optymalny środek transportu. W większych miastach poruszanie się samochodem często wiąże się ze staniem w długich korkach. Rower czy zorientowanie się w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej to podstawa.
Dystrybucja ulotek nie jest raczej formą zatrudnienia na stałe. To rodzaj pracy dorywczej szczególnie dedykowanej studentom lub osobom, które chcą dorobić do swojej stałej pensji. Nie oszukujmy się, jeśli mamy na czymś zarobić, to raczej nie na kolportażu.
Efektywność reklamy w formie dystrybucji ulotek
Czy roznoszenie ulotek ma dzisiaj jakikolwiek sens w dobie nowoczesnych technologii, powszechnego dostępu do Internetu oraz siły przekazu telewizyjnego? Oczywiście, że tak. Każda forma reklamy może okazać się skuteczna, o ile kampania zostanie przeprowadzona we właściwy sposób. Jak ro zrobić? Należy przede wszystkim wybrać odpowiednią formę kolportażu, promować odpowiedni produkt, ale także zatrudnić profesjonalnych kolporterów, którzy wykonają swoją pracę z właściwym zaangażowaniem.

Poszukiwania osób do dystrybucji ulotek – jak znaleźć dobrych pracowników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *